Lajevardi Fountdation Logo
 1. وب سایت فارسی
 2. چاپ و نشر
 • چاپ و نشر
 • بابک اطمینانی

  کتاب بابک اطمینانی همزمان با افتتاحیه ی نمایشگاهی از منتخب آثار این هنرمند با عنوان " بابک اطمینانی، مروری بر آثار" در بنیاد لاجوردی در سال 1396 به جامعه هنری ایران معرفی شد.

 • بهجت صدر: رد در سیاهی

  "بهجت صدر: رد در سیاهی" با نام اصلی "Behjat sadr: Traces" در سال 2014 توسط انتشارات Zaman books در پاریس به دو زبان فرانسوی و انگلیسی منتشر شد و در سال 1394به مناسبت نمایش آثار بهجت صدر در گالری های آب- انبار و آریا، به فارسی برگردانده شد. لیتوگرافی، چاپ و این صحافی کتاب توسط چاپ و نشر هنر معاصر و با همکاری بنیاد لاجوردی انجام شده است

 • شیده تامی

  کتاب شیده تامی از کتاب‌های مشترک چاپ و نشر هنر معاصر و گالری اُ می‌باشد که بیوگرافی این هنرمند و منتخبی از آثار او را در بر می‌گیرد.

  از این کتاب در سال 1395 و همزمان با نمایشگاهی از آثار شیده تامی در گالری اُ رونمایی شد.

 • مهرداد صدری

  مهرداد صدری ( 1398-1323)، نقاش و مجسمه‌ساز ایرانی، که چهار دهه از زندگی خود را در اتریش زندگی کرد. آثار این هنرمند در بسیاری از موزه‌ها و مجموعه‌های خصوصی سراسر جهان نگهداری می‌شوند. مجموعه‌ آثار این هنرمند با عنوان"در بودن با خویشتن و جهان" در خرداد 1394 در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته شد.

 • آثار چاپ دستی هنرمندان جهان در موزه هنرهای معاصر تهران

  این کتاب اولین آرشیو موضوعی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است و برای تهیه و تولید آن تمام آثار چاپ دستی که از ابتدای تاسیس تا امروز در گنجینه موزه هنرهای معاصر نگهداری می‌شود فهرست شد، مورد مطالعه و عکس‌برداری قرار گرفت. کتاب تلاشی برای مکتوب و مدون‌کردن بخشی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است. انتشار این کتاب بدون همکاری و کمک موزه‌ی هنرهای معاصر امکان‌پذیر نبود با این‌حال تمامی هزینه‌های تهیه و تولید آن از سوی بنیاد لاجوردی تأمین شده و از هیچ نهاد دولتی یا خصوصی دیگر کمک مادی دریافت نشد.

 • علی نصیر

  کتاب علی نصیر مجموعه‌ای از آثار این هنرمند، بیوگرافی و چند مقاله‌ درباره‌ی این آثار است.  همچنین بخش‌های کوتاهی از داستان لنتس، نوشته‌ی کارل گئورگ بوشنر، ضمیمه‌ی تصاویر کتاب شده است.
  منتخب آثار علی نصیر در سال ۱۳۹۵ و با همکاری گالری اُ به چاپ رسیده است.

 • کرنش به حافظ

  کتابی از آثار گونتر اوکر هنرمند اهل آلمان که با الهام از اشعار حافظ خلق شده‌ است. آثار اوکر در سال ۱۳۹۴ در موزه هنرهای معاصر تهران، حافظیه شیراز و بنیاد لاجوردی به نمایش گذاشته شد. در این کتاب بیوگرافی، اشعار و مشخصات آثار این هنرمند به سه زبان فارسی، انگلیسی و آلمانی به چاپ رسیده است.