Lajevardi Fountdation Logo
 1. وب سایت فارسی
 2. نمایشگاه ها
 3. شفافیت
 • شفافیت

  موره ‌شین الله‌ یاری، محمد حسین زارعی
  29 آبان 1394
  بنیاد لاجوردی آنچه را که در ۲ غرفه‌ ی مجزا در بخش پلاگین کانتمپوری استانبول ۲۰۱۵ ارایه کرده بود، در محل دائمی بنیاد در تهران به نمایش گذاشت. در این نمایشگاه آثار دو هنرمند ایرانی مقیم خارج، موره ‌شین الله‌ یاری و محمد حسین زارعی به نمایش گذاشته شد.
   

 •  اثر الله یاری مدل چاپی سه بعدی، از مجسمه هایی از شهر رومی هاترا (الحضر) و دست‌ساخته‌های تاریخی آشوریان در شهر نینوا است، که توسط داعش منهدم شدند. در این مجسمه که از رزین ساخته شده یک کارت حافظه تعبیه گردیده که از تصاویر، نقشه ها، فایل های پی دی اف و ویدیوهایی درباره‌ی تاریخچه‌ی ماه های آخر قبل از تخریب این آثار و مکان‌های تاریخی در سال جاری انباشته‌ شده است.
   اثر زارعی «ماشین بروت» نام دارد. این اثر متشکل از ده قطعه مجسمه‌ی صوتی مکاترونیک است که از تکرار‌های بدون وقفه لوپ‌های یک یا دو میزانی استفاده می‌کند، این اثر توجه را به ماهیت اصلی مواد خام صوتی و تمام جزئیات و فراز و فرود نوفه‌های خود جلب می‌کند، و همزمان تاکید بر اعتبار مادی و خطی بودن بسط‌‌ ناپذیر اثر دارد. آنسامبل موسیقی که سه شبه- ساز در خود دارد و از ابژه‌‌های غیرموسیقیایی بهره می‌برد که اجزای صوتی آن معمولاً «نازیبا» به گوش می‌آیند.