Lajevardi Fountdation Logo
 1. وب سایت فارسی
 2. نمایشگاه ها
 3. فرهنگ صلح
 • فرهنگ صلح

  نمایشگاه گروهی
  افتتاحیه اول: 10 بهمن 1393
  افتتاحیه دوم: 24 بهمن 1393
  هنر مرز و بوم نمی شناسد. زبان هنر هرگز تن به مرزهای جغرافیایی نمی‌دهد و سودای جهان وطنی دارد. فرهنگ همان مرز مشترکی است که می‌تواند انسان‌ها را جدا از انواع خط‌کشی‌های سیاسی گرد هم بیاورد و بر چیزی مشترک به نام انسانیت تاکید کند. تاکیدی که شاید تنها راه ممکن برای رسیدن به صلح جهانی باشد. نمایشگاه فرهنگ صلح تعلق به چنین آرمانی دارد.

 • این نمایشگاه آثار هنرمندان مختلف از فرهنگ‌ ها و ملیت‌ های گوناگون را در کنار هم در یک مجموعه گرد آورده است تا پلی مشترک میان فرهنگ‌ های مختلف بزند. این نمایشگاه آثار 52 هنرمند از 21 کشور دنیا را در بر می‌گیرد که با موضوع مشترک صلح خلق شده‌اند تا گامی هر چند کوچک در آرزوی رسیدن به صلح را جامه‌ ی هنر بپوشاند.
  این مجموعه شامل آثار ویدئو، مجسمه، عکاسی و نقاشی بود و در دو بخش برگزار شد. در بخش اول آثار عکاسی نمایش داده شد. این نمایش 10 بهمن  گشایش یافت و به مدت دو هفته ادامه داشت. در بخش دوم آثار نقاشی نمایش داده شد. این نمایشگاه از 24 بهمن آغاز شد و تا دو هفته برقرار بود. آثار ویدئو و مجسمه در هر دو نمایشگاه در معرض دید علاقه‌ مندان قرار گرفت.
  همچنین بنیاد لاجوردی کتابی با عنوان «Culture Of Peace» شامل مجموعه آثار این نمایشگاه را چاپ و منتشر نمود. مراسم رونمایی از این کتاب 24 بهمن همزمان با افتتاحیه دوم در بنیاد لاجوردی برگزار شد. زبان این کتاب انگلیسی است تا هنرمندان و گالری‌ های خارج از ایران که با این پروژه همکاری نمودند از اخبار این نمایشگاه به سهولت مطلع شوند.