Lajevardi Fountdation Logo
 1. وب سایت فارسی
 2. نمایشگاه ها
 3. نمایشگاه آثار تصویرسازی ایسیدرو فرر
 • نمایشگاه آثار تصویرسازی ایسیدرو فرر

  ایسیدرو فرر
  8- 15 آبان 1394
  ایسیدرو فرر طراح گرافیک و تصویرساز برجسته اسپانیایی مهمان ویژه چهارمین دو سالانه سرو نقره‌ای بود. وی با دو نمایشگاه جداگانه از پوسترها و تصویرسازی‎هایش در تهران حضور پیدا کرد. در حاشیه چهارمین دوسالانه سرو نقره‌ای، گزیده‌ای از آثار تصویرسازی و گرافیک متحرک فرر به همت مرتضی زاهدی و حمایت انجمن طراحان گرافیک در بنیاد لاجوردی به نمایش گذاشته شد.
  در آثار فرر فانتزی‌های شوخ طبعانه با احساس‌های عمیق انسانی در هم می‌آمیزد. فرر هنرمندی جستجوگر است که با مرور آثارش می‌توان به دایره‌ی افکار و دغدغه‌هایش پی برد. رنگ مسئله اصلی در کار او نیست، رنگ عنصری است که در صورت لزوم به سمتش می‌رود و از آن بیشتر در جهت انتقال معانی و مفاهیم در تصویرگری استفاده می‌کند. به گفته فرر آثارش نتیجه پیروی از روش مشخصی نیست و هر اثر با روند مخصوص به خودش شکل می‌گیرد. وی با اشیاء پیرامون خود ارتباط برقرار کرده و در این روند آن‌ها را دگرگون می‌کند و سرایش دیگری از اشیاء ارائه می‌دهد.
  همچنین کتابی از مجموعه آثار طراحی گرافیک فرر با عنوان «با دستهایت فکر کن» به همت انجمن طراحان گرافیک ایران و چاپ و نشر هنر معاصر در تیراژ هزار نسخه منتشر شده است.

 • بیوگرافی ایسیدرو فِرر

  ایسیدرو فِرر سال 1963 در مادرید اسپانیا به دنیا آمد. درس خود را در دانشکده بین‌المللی تئاتر "ژاک لِکوک" پاریس در رشتۀ هنرهای دراماتیک به پایان رساند. اواخر دهه هشتاد میلادی، برای توسعه‌ی کار حرفه‌ای خود به بارسلون نقل مکان کرد و در استودیو پِرِت مشغول به کار شد. در حال حاضر او یکی از مطرح‌ترین چهره‌های تصویرگری معاصر به شمار می‌آید و افتخارات و جوایز متعددی را در سطح بین‌المللی از آن خود کرده است. تا کنون بیش از 30 عنوان کتاب از او منتشر شده است. او عضو اتحادیه بین‌المللی طراحان گرافیک (ای. آر. جی)  است و هم‌اکنون در ساراگوسا، شهری کوچک و کوهستانی در شمال اسپانیا زندگی و کار می‌کند.